?rel=0&autoplay=1
|
1.
Mikor Isten osztogatta a természet látványosságait, akkor Erdély már hajnalban beállt a sorba. Az eredmény magáért beszél, se szeri se száma a tekintélyt parancsoló hegyeknek, idilli völgyeknek, hihetetlen sziklaképződményeknek, kanyonoknak, tengerszemeknek. Ezek bejárásához, feltérképezéséhez egy élet kevés. Azért mi próbálkoztunk. Egy monumentális túrasorozat keretében ezúttal a Déli-Kárpátokat céloztuk be. De, hogy izgalmasabb legyen, hosszában. Lesz itt Retyezát, Páring, Cozia, Fogaras, csak így a teljesség igénye nélkül. Bemelegítésnek a Hunyad-megyei kanyonokat próbáltuk meg feltérképezni. Az a kifejezés, hogy „majdnem beletört a fogunk”, nem járt messze a valóságtól. Az eseményekről készült hátborzongató akciófilmet ajánlom a kedves érdeklődők figyelmébe…
2.
Bár a Retyezát-hegység nem a Déli-Kárpátok zászlóshajója, de mindenképp a legkülönlegesebb darabja. Felszíni formái, mikroklímája, látványvilága egyedülálló. Ebben a vad, lakatlan, zord hegyi világban, melyet még a hódítók is messze elkerültek, túrázni, igazi kihívás. Bármerre indul az ember, mindig hozza a klasszikus magashegyi feelinget. Kanyonok, sziklák, tengerszemek gyephavasok és persze medvék is. Alaphelyzetben a magasabb /2000m feletti/ régiók meghódítása a völgytalpakról több napos feladat, mi mégis megpróbáltuk belepréselni egy napba. Hogy hogyan sikerült, sikerült-e egyáltalán, kiderül, akik velem /velünk/ tartanak a most következő túrafilmben…
3.
Déli-Kárpátok...a legtöbb embernél, ha meghallja, a vadság, monumentalitás és a lenyűgöző természet formák ugranak be elsőre. Nem véletlen, a közel 250 km hosszú hegységrendszer rászolgál a hírnevére. A kilenc nagy hegységből és megannyi kistestvérből álló „Erdélyi Alpok” felfedezésével évek óta próbálkozunk, nem egyszerű a történet, főleg, ha az ember mindenre /is/ kíváncsi. Ezúttal a történelmi Magyarország ezeréves déli határát térképezzük fel, a túrázáson kívül, romantikus gasztroblokk, Ceaucescu elhagyott olympia faluja, táborhelykeresés a semmi közepén, napirendi pontok is színesítik a most következő utifilmet...várok mindenkit szeretettel a képernyő elé.
|